Boże Narodzenie, A.D. 2019

Pan Jezus Narodził się w Betlejem,
by przynieść nam zbawienie.
Niech nasze serca będą otwarte
dla Przychodzącego Pana,
niech Jego Miłość rozpromienia nasze serca,
a Jego pokój gości w naszych domach
i przynosi dar prawdziwej jedności.

1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję panom, którzy przygotowali dekoracje: Konradowi, Henrykowi, Kazimierzowi, klerykowi Jakubowi oraz naszym ministrantom: Maciejowi i Mikołajowi. Dziękuję całej służbie liturgicznej, także naszym panom szafarzom. Dziękuję Zespołowi Faustyna Band na czele z naszym organistą Mateuszem za ich wkład w piękne przeżywanie liturgii. Dziękuję również rodzinom, które dekorowały choinki w kościele. Kieruję podziękowania również do osób zaangażowanych w Słocinie: do ks. Kan. Romana, organisty Tadeusza, zakrystianina Zenona i ministrantów.
2. W I i II święto Msze św. jak w niedziele.
3. W II święto w naszej parafii obchodzimy Święto Poświęcenia naszej świątyni. Tego dnia będziemy zbierać ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
4. Od wtorku do czwartku – biuro parafialne będzie nieczynne.
5. W piątek – święto św. Jana Apostoła i 101. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
6. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w naszej parafii od 28 grudnia.
7. W Niedzielę, 29 XII, Święto Świętej Rodziny. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 15.00.. Po Mszy – spotkanie opłatkowe dla Rodziny Różańcowej i Parafialnej Caritas.
8. Zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz z zespołem Faustyna Band oraz Nasza Arka z Fary, w sobotę, 4 I 2020 o godz. 18.30. Zapraszamy także na kolędowanie z kl. Jakubem: 26 XII, 29 XII i 1 I o godz. 16.00 w kościele przy żłóbku.
9. Zapraszam do nabywania nowego numeru Grodziszczanina.