III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

1. Informuję, że w najbliższym czasie wszystkie Msze św. w kościele będą odbywały się bez zmian. Będziemy mieli jedną dodatkową Mszę św. w sobotę o godz. 19.30. Podczas Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Decyzją ks. Arcybiskupa zawieszamy wszystkie dodatkowe nabożeństwa, czyli Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne spotkania, zajęcia przy parafii. Również przenosimy rekolekcje parafialne na dalszy czas. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji. Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele, modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. oraz do dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w naszej parafii pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowe spowiedzi będą w Klasztorze – informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich Parafian o roztropność, stosowanie zasad higieny i troskę o zdrowie nie tylko swoje, ale również innych osób. Proszę o zwrócenie uwagi na potrzeby zwłaszcza sąsiadów, osób w starszym wieku i pomoc dla nich. Niech ten trudny czas, z którym musimy się zmierzyć, będzie przepełniony naszą modlitwą i ufnością do Boga.
Biuro parafialne będzie przez najbliższe 2 tygodnie – nieczynne. Sprawy pilne należy załatwiać telefonicznie w godzinach urzędowania Biura lub przez pocztę elektroniczną (faustyna.gr@archpoznan.pl). Sprawy nadzwyczajne – można załatwiać telefonicznie  o każdej porze pod nr tel. 61-444-02-44.
2. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30 w łączności z proboszczem.
3. Zachęcam do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.
4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne oraz na Daninę Diecezjalną, którą można przesyłać również na konto parafii z dopiskiem „Danina diecezjalna”.
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia – paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.
6. Cech Rzemiosł w Grodzisku Wlkp. zaprasza wszystkich rzemieślników na Mszę św. w czwartek, 19 marca, o godz. 18.30 w Farze.
7. Akcja pomocy głodującym dzieciom z Filipin jest przeniesiona na inny termin.
8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.