IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020

1. Msze św. w naszym kościele odbywają się bez zmian. Mamy jedną dodatkową Mszę św. w sobotę o godz. 19.30. Podczas Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Decyzją ks. Arcybiskupa zawieszamy wszystkie dodatkowe nabożeństwa, czyli Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne spotkania, zajęcia przy parafii. Rekolekcje parafialne zostały przeniesione na dalszy czas. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji. Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele, modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. oraz do dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w naszej parafii – pół godziny przed każdą Mszą św. W konfesjonałach są założone dodatkowe folie ochronne. Jest także środek do dezynfekcji, który należy użyć po spowiedzi. Dodatkowe spowiedzi są w Klasztorze – informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich Parafian o roztropność, stosowanie zasad higieny i troskę o zdrowie nie tylko swoje, ale również innych osób. Proszę o zwrócenie uwagi na potrzeby zwłaszcza sąsiadów, osób w starszym wieku i pomoc dla nich. Tworzymy nasz parafialny zespół wsparcia. Jeśli ktoś ma trudność w dotarciu do sklepu lub ma pytania – można dzwonić do koordynatorki
– dr Beaty Rapeła – nr tel. 602-822-634.
2. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30.
3. Zachęcam do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.
4. W środę UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o 17.30 możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby zainteresowane duchową adopcją prosimy o wypisanie deklaracji w środę przed Mszą św. pod chórem. Osoby, które nie będą uczestniczyły we Mszy św., mogą dokonać adopcji w domu. Informacja na stronie internetowej.
5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia – paschaliki Caritas na stół wielkanocny.
6. Nasza parafia zachęca do wsparcia grodziskiego szpitala. Jest potrzebna pomoc dla pracowników i pacjentów na środki ochrony osobistej przed koronowirusem. Przez najbliższy tydzień można na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego. Można także przesyłać ofiary bezpośrednio na specjalnie utworzone konto szpitala – link do informacji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
7. Urząd miasta organizuje zespół wolontariuszy pomagających osobom w potrzebie. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
8. Informuję, że do odwołania nie będzie rozprowadzana prasa katolicka. Bieżące numery można pobrać ze stron internetowych.