NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10.01.2021

1. Dziś Uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Oczywiście kolędy śpiewamy w liturgii do 2 lutego.
2. Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w kolędowanie z Trzema Królami, które było w naszym kościele 6 stycznia. Dziękuję naszym zespołom Faustyna Band i Faustynkom oraz klerykowi Jakubowi oraz ministrantowi Mikołajowi. Na stronie internetowej jest kilka zdjęć z tego wydarzenia.
3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek oraz od środy do piątku po Mszach św. i nabożeństwach (czyli ok. godz. 18.30). Sprawy można również załatwiać telefonicznie (61-444-02-44), lub mail’owo: faustyna.gr@archpoznan.pl.
4. Nasza parafia transmituje Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 11.00 na swoim kanale na YouTube. Można również po niedzieli odsłuchać kazania na naszym kanale.
5. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczkach, dystansie, dezynfekcji rąk i izolacji. Podczas nabożeństw może przebywać w naszym kościele 39 osób, w kaplicy w Słocinie: 7.
6. W tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w naszych domach – kolędy. Spotykamy się z rodzinami na Mszach św., na których modlimy się w intencji mieszkańców. Po Mszach św. jest krótkie spotkanie kolędowe w kościele. Plan spotkań zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Będzie można zabrać ze sobą wodę do poświęcenia mieszkania.
7. Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Judaizmu. Módlmy się za naszych braci o odkrycie Mesjasza w Panu Jezusie.
8. Przy wyjściu można nabyć rodzinną, świąteczną grę planszową autorstwa Roberta Kościuszko Trzej Królowie.
9. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.