NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020

1. Dziś: Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszki na Caritas Archidiecezji. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 14.00 do 15.00. Od 14.00 do 14.45 będzie można także przyjąć komunię św.
2. Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Podczas nabożeństw jeszcze dziś może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób nie licząc posługujących. Od jutra ilość osób, które będą mogły wejść do naszego kościoła to 48 osób nie licząc posługujących, w kaplicy w Słocinie: 9 osób i posługujący.
3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię oraz na KUL, WT UAM i szkoły katolickie – zebraliśmy na ten cel 300 zł.
4. Spowiedź w naszej parafii: pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele.
5. W tym tygodniu Msze św. będą o zwykłej godzinie, czyli o 17.30. Osoby, które mają intencje niech zwrócą na to szczególną uwagę. Pierwotnie ze względu na peregrynację ikony jasnogórskiej godziny miały ulec zmianie.
6. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli gościa z Ruchu Osób Niepełnosprawnych. Będzie można wspomóc ofiarami działalność organizacji.
7. Zapraszam by łączyć się z naszą parafią za pomocą mediów. Msze św. w niedziele o godz. 11.00 transmitujemy na kanale naszej parafii na YouTube.
8. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na potrzeby sąsiadów, osób w starszym wieku. Mamy nasz parafialny zespół wsparcia: jeśli ktoś ma trudność w dotarciu do sklepu lub ma pytania – można dzwonić do naszej koordynatorki – dr Beaty Rapeła – nr tel. 602-822-634.
9. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30.
10. Informacja dla rodziców dzieci I – komunijnych: przewidywany termin uroczystości I komunii św. w naszej parafii to 20 IX br. – oczywiście jeśli zakończą się wszelkie trudności związane z pandemią. Zastrzegam, że w tym względzie mogą być zmiany. Proszę o zaglądanie na naszą stronę internetową – tam aktualizuję wszelkie informacje (zakładka: Sakramenty/ Eucharystia): https://www.faustynagr.archpoznan.pl/eucharystia-i-komunia-swieta/
11. Zachęcam do przeżycia rekolekcji przygotowujących do osobistego oddania Bogu przez Maryję. Materiały w internecie – link podany na naszej stronie internetowej. Rekolekcje można rozpocząć np. od poniedziałku.
https://modlitwazakaplana.pl/#zacheta-do-oddania-sie-Matce-Bozej lub
https://www.ocalenie.info/Serce-Maryi
Jest także aplikacja na smartfony: Jedno serce.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej do Pana odeszli: śp. Stanisław Kałek i śp. Magdalena Gryczka ze Słocina. Pogrzeb Magdaleny będzie we wtorek o 12.00 na naszym grodziskim cmentarzu. Wieczny odpoczynek…