Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Zbiórka przed kościołem na Caritas. Zapraszam na godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem od 14.00 do 15.00. Od bieżącego roku duszpasterskiego nastąpiła zmiana parafialnej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i będzie przypadać 29 listopada.
 2. Od dziś przez pięć kolejnych niedziel zapraszam na spotkania z możliwością posłuchania Słowa Bożego niosącego nadzieję w Chrystusie Zmartwychwstałym. Spotkania będą na ul. Chopina pomiędzy cmentarzem a SP nr 1 od godz. 16.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane podczas świąt Wielkanocnych oraz na Daninę Diecezjalną i na Grób Pański.
 4. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek.
 5. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe – po Mszy św. wieczornej,
  w niedziele – po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. W tym tygodniu pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji księży, osób modlących się
  w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe
  z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej
  o godz. 17.30. W I czwartek będzie również spowiedź od godz. 15.30. Po Mszy wieczornej zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
 7. W I piątek miesiąca, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 17.30, w Słocinie o 10.00 – podczas Mszy – okazja by przyjąć komunię św. pierwszopiątkową. Nie będzie tego dnia wydłużonej spowiedzi, ale też nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Odwiedziny chorych na OWP w środę,
  1 maja, w Słocinie w sobotę, 4 maja.
 8. W I sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 17.00 – różaniec połączony z nabożeństwem majowym, po Mszy św. – 15 – minutowe rozważanie.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na przedstawienie Sąsiedzi wystawiane przez braci oblatów w Obrze 3 maja. Koszt: 10 zł. i dobrowolna ofiara. Wyjeżdżamy spod Elewatorów o godz. 14.45. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii.
 10. W naszym dekanacie organizujemy wyjazd na rozpoczęcie nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Archidiecezji Poznańskiej, w sobotę, 18.05.2019 na placu przed kościołem Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Wyjazd będzie w dniu uroczystości o godz. 8.30 z parkingu przed naszym kościołem. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt: 20 zł./os. Grupa będzie ubezpieczona, dlatego przy zapisach proszę o podanie adresu, nr PESEL oraz nr telefonu
  i uiszczenie opłaty. Zapisy do piątku, 3 maja, w zakrystii lub biurze parafialnym. Prosimy o zabranie nakrycia głowy, napojów, potrzebnych leków, prowiantu oraz składanego krzesełka. Organizatorzy proszą by parafianie udający się prywatnie na tę uroczystość podali ilość osób ks. proboszczowi do 3 maja.
 11. Za tydzień – niedziela biblijna i rozpoczęcie tygodnia biblijnego.
 12. W niedzielę, 5 maja, będzie w naszej parafii okazja by oddać krew. Rejestracja
  w godzinach: od 9.00 do 14.00.
 13. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.