NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.2020

1. Msze św. w niedziele w naszym kościele odbywają się bez zmian. Podczas nabożeństw w tym tygodniu może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób, dlatego postarajmy się zostawić miejsce dla rodzin, które zamówiły intencje mszalne. Od dnia 12 kwietnia br. (Niedziela Zmartwychwstania) w Mszach św. będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny. Osobami sprawującymi kult są kapłani i tylu usługujących, ilu jest niezbędnych do przeprowadzenia celebracji. Z informacji medialnych wynika, że powyższe limity w najbliższych dniach mogą ulec zmianie. Należy śledzić bieżące zarządzenia władz państwowych i się do nich dostosować. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji. Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele, modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego 15 min. przed wieczornymi celebracjami.
2. Spowiedź w naszej parafii: od poniedziałku do środy w godzinach: 10.00 – 12.00 (dla seniorów) oraz 16.00 – 17.25 i 18.30 – 19.30 w salce przy biurze parafialnym z zachowaniem dystansu 2m. W niedziele: pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele przy wejściu – kolejka na zewnątrz kościoła. Dodatkowe spowiedzi w Klasztorze – do Wielkiej Środy. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej
W Wielki Czwartek spowiedź 19.00 – 20.00, w Wielki Piątek: 20.00-22.00.
3. W Wielkim Tygodniu zapraszam by łączyć się ze Wspólnotą Kościoła za pomocą mediów. Powstał kanał naszej parafii na YouTube. Celebracje Triduum Paschalnego z naszego kościoła będą transmitowane na tym kanale na żywo. Proszę o subskrybowanie kanału – będzie to dla nas pomocne.
W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00, w Wieki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej również o godz. 18.00, w Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o godz. 21.00. Po liturgii Wielkiego Piątku cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
Nie będzie tradycyjnego święcenia potraw w Wielką Sobotę. Święconka w tym roku
ma mieć charakter domowej liturgii, której przewodniczy ojciec rodziny, matka lub inna dorosła osoba. Odpowiedni tekst jest dostępny przy wyjściu z kościoła lub w internecie
na stronie: www.swietawdomu.pl
Zapraszam by nawiedzać Pana Jezusa w tradycyjnej ciemnicy w Wielki Czwartek 19.00 – 20.00 oraz w Wielki Piątek 8.00 – 17.30. W grobie Pańskim adoracja w Wielki Piątek: 19.30 – 22.00 w Wielką Sobotę: 8.00 – 20.00.
4. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. według niedzielnego schematu.
5. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na potrzeby sąsiadów, osób w starszym wieku. Mamy nasz parafialny zespół wsparcia: jeśli ktoś ma trudność w dotarciu do sklepu lub ma pytania – można dzwonić do naszej koordynatorki – dr Beaty Rapeła – nr tel. 602-822-634.
6. Środowy obchód chorych w Słocinie – odwołany.
7. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30.
8. Poniedziałkowy różaniec za zmarłych z wymienianek rocznych – odwołany (modlimy się za nich podczas różańca o godz. 20.30).
9. Zachęcam do przeżycia rekolekcji przygotowujących do osobistego oddania Bogu przez Maryję. Materiały w internecie – link podany na naszej stronie internetowej. Jest także aplikacja na smartfony: Jedno serce.
10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia – paschaliki Caritas na stół wielkanocny oraz dodatek do Przewodnika Katolickiego „5 minut z Bogiem”.
11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, również te przesyłane na konto parafii.

Warunki żalu doskonałego:

  • Zachodzi niemożność skorzystania z indywidualnej spowiedzi
  • Zrobienie szczegółowego rachunku sumienia
  • Uznanie przed Bogiem swojej winy za popełnione grzechy
  • Wyrażenie szczerego żalu za wszystkie grzechy, ciężkie i lekkie
  • Wyrażenie mocnego postanowienia przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej
  • Spełnienie aktu pobożności lub miłości bliźniego jako formy zadośćuczynienia
  • Przystąpienie w najbliższym możliwym terminie do spowiedzi sakramentalnej