NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję również osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości odpustowej w Słocinie.
 2. Od przyszłej niedzieli ks. Arcybiskup znosi dyspensę na udział w niedzielnej Mszy św. z wyjątkiem następujących osób: osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 3. Msze św. w naszym kościele odbywają się według stałego porządku. Podczas nabożeństw może przebywać w naszym kościele oraz w kaplicy w Słocinie dowolna liczba osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Proszę nadal o stosowanie maseczek. Na dworze również można uczestniczyć we Mszy św. zachowując zasady bezpieczeństwa.
 4. Spowiedź w naszej parafii: pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele.
 5. Dziś jeszcze nabożeństwo majowe – po Mszy św. o godz. 15.00. Od jutra – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych, w sobotę wyjątkowo przed Mszą św. o 17.30, w niedziele – po Mszy św. o godz. 15.00.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne bezpośrednio po Mszach św. i nabożeństwach od wtorku do piątku – starajmy się jednak załatwiać sprawy telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną.
 7. Święto NMP, Matki Kościoła – jutro. Jest to również pierwszy dzień okresu zwykłego w liturgii kościoła. Jednak według najnowszego dekretu ks. Arcybiskupa okres komunii św. wielkanocnej został przesunięty do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września. Tekst dekretu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 8. Wymienianki roczne w poniedziałek: o 17.00 różaniec, po nim Msza w intencji zmarłych.
 9. W czerwcu rozpoczynamy uroczystości I komunii dzieci z naszej parafii. W tym tygodniu kilkoro dzieci przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy: w czwartek, podczas Mszy św.
  o godz. 17.30 oraz w sobotę o 16.00.
 10. W czwartek – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym tygodniu: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św.
  w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy św. i nabożeństwie – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00. Spowiedź w piątek w kościele od 15.30 do 17.25 z możliwością przyjęcia komunii św. W sobotę nabożeństwo I – sobotnie: o 17.00 – różaniec i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św.: 15-minutowe rozważanie. Wizyty u chorych – wznawiamy dla tych, którzy zgłoszą chęć przyjęcia Pana Jezusa.
 11. Zapraszam do modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii – w domach codziennie o godz. 20.30.
 12. Za tydzień – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Dzień Dziękczynienia -po Mszach św. okazja by złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej.
 13. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII będzie w niedzielę, 7 VI po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
 14. Na stronie internetowej: http://www.bozecialo.info.pl/ pomocne informacje nt. przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała. Chętnych do przygotowania dywanu kwiatowego w naszym kościele proszę o kontakt.
 15. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła.
 16. Jutro – Dzień Dziecka. Módlmy się, by wszystkie dzieci prowadził Duch Święty! Dziś i w niedzielę za tydzień dzieci będą mogły odebrać zaległe naklejki niedzielne.