NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA, 4.04.2021

Kochani parafianie:
Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem,
a Święta Wielkanocne niech będą napełnione Bożą radością!

1. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w przygotowania do Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii. Przygotowującym dekoracje, liturgię i wiele spraw organizacyjnych. Szczególne podziękowania kieruję do Panów: Konrada i Zenona (zakrystianów), Mateusza i Tadeusza (organistów) do kl. Jakuba, pana Henryka, do ministrantów: Macieja i Mikołaja oraz do całej służby liturgicznej. Dziękuję za dobre słowa i gesty życzliwości. Dziękuję także za ofiary na naszą parafię i nasz kościół.
2. Nowy limit osób, które mogą się modlić w naszym kościele: 33, w kaplicy w Słocinie: 5. Proszę uszanować zarządzenia dotyczące bezpieczeństwa i dystansu społecznego 1,5m (także podczas komunii św.). Osoby, które uczestniczą na dworze w liturgii będą mogły liczyć na przyjęcie komunii św. W niedziele i święta będzie możliwość przyjęcia komunii św. w godz.: 13.00 – 13.30.
3. W I i II święto – Msze św. według porządku niedzielnego. Msze św. niedzielne o godz. 11.00 są transmitowane na kanale naszej Parafii na YouTube. Taca w II dzień Świąt z przeznaczeniem na KUL, WT UAM i szkoły Katolickie.
4. W poniedziałek Msza św. w int. zmarłych z wymienianek rocznych o godz. 15.00, po niej różaniec w intencji naszych zmarłych.
5. W tym tygodniu – Oktawa Wielkanocna, w piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Wizyta u chorych – na życzenie w piątek na OWP, w sobotę w Słocinie.
7. W Oktawie Wielkanocnej – nowenna do Miłosierdzia Bożego 15 min. przed wieczornymi Mszami. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele po Mszy św. w godzinach: 7.30 -8.00, a także 12.00 – 15.00. Tego dnia będzie można złożyć ofiarę do puszki na Caritas Archidiecezjalną.
8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne od środy do piątku po Mszach św. i nabożeństwach. Sprawy można również załatwiać telefonicznie (61-444-02-44), lub mail’owo: faustyna.gr@archpoznan.pl.
9. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze składać ofiary na Daninę Diecezjalną.
10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.