NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Pan Jezus, który umarł, zstąpił do piekieł i zmartwychwstał, przynosi nam nowe życie!
On zstąpił do otchłani, aby wydobyć ze snu śmierci Adama i Ewę, depcząc po wrotach śmierci, zwyciężając szatana, który leży związany u jego stóp. Tę prawdę wiary wspominamy szczególnie w Wielką Sobotę. Niech zatem Pan Jezus Zmartwychwstały zstąpi do naszych ciemności, niech rozproszy je światłem swojej Obecności. Niech Chrystus napełnia nas
i prowadzi do prawdziwej przemiany. Niech nasze serca zmartwychwstaną razem z Nim. Niech Zmartwychwstały Jezus, najlepszy lekarz ciała i duszy człowieka, uzdrowi nasze dusze
i uzdolni do przezwyciężania codziennych trudności w duchu cierpliwości i miłości bliźniego. Niech Jego Duch nas ożywia i otwiera na Wspólnotę Kościoła.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżywania świąt paschalnych w naszej parafii. Dziękuję zaangażowanym w świętą liturgię: ministrantom, szafarzom, osobom świeckim. Szczególne podziękowania kieruję do naszego organisty Mateusza, osób, które przygotowały dekorację świąteczną: pana zakrystianina Konrada, kleryka Jakuba oraz ministranta Macieja. Dziękuję osobom, które dostarczyły upominki do naszych chorych oraz pani prowadzącej nowennę do Miłosierdzia Bożego. Niech Wam Zmartwychwstały Chrystus błogosławi!
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Daninę Diecezjalną oraz za wszelkie ofiary dla naszej parafii.
3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i jutro w naszym kościele odbywają się według porządku niedzielnego. Podczas nabożeństw w tym tygodniu może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób, dlatego postarajmy się zostawić miejsce dla rodzin, które zamówiły intencje mszalne. W I i II święto będzie możliwość przyjęcia komunii św. od 14.00 do 14.45. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji. Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele oraz do udziału w nowennie do Miłosierdzia Bożego 15 min. przed wieczornymi celebracjami.
4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny – taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
5. Od Niedzieli Zmartwychwstania: Oktawa Wielkanocna – w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. Za tydzień: Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia – zbiórka do puszki na Caritas Archidiecezji. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od 14.00 do 15.00.
7. Spowiedź w naszej parafii: pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele przy wejściu – kolejka na zewnątrz kościoła.
8. Zapraszam by łączyć się ze Wspólnotą Kościoła za pomocą mediów. Msze św. w niedzielę i święta o godz. 11.00 będziemy transmitować na kanale naszej parafii na YouTube.
9. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na potrzeby sąsiadów, osób w starszym wieku. Mamy nasz parafialny zespół wsparcia: jeśli ktoś ma trudność w dotarciu do sklepu lub ma pytania – można dzwonić do naszej koordynatorki – dr Beaty Rapeła – nr tel. 602-822-634.
10. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30.
11. Zachęcam do przeżycia rekolekcji przygotowujących do osobistego oddania Bogu przez Maryję. Materiały w internecie – link podany na naszej stronie internetowej. Jest także aplikacja na smartfony: Jedno serce.