Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

Z okazji Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego przyjmijcie drodzy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Zmartwychwstały Pan, który rozprasza ciemności naszych serc, ciemności tego świata i grzechu, niech rozpromieni Wasze serca swoją miłującą Obecnością.

Niech nasze serca będą zawsze otwarte dla Tego, który jest
i który był i który przychodzi!

 

  1. Bóg zapłać osobom, które przyczyniły się do wspaniałego przeżywania świąt paschalnych w naszej parafii. Dziękuję zaangażowanym w świętą liturgię: ministrantom, szafarzom, osobom świeckim, organistom, naszym scholom parafialnym Faustyna Band i Faustynki. Dziękuję osobom, które przygotowały dekorację świąteczną, szczególnie Panom: Konradowi, Henrykowi, Henrykowi i ministrantom: Maciejowi i Mikołajowi. Dziękuję osobom, które posprzątały w kościele oraz tym, którzy przygotowali paczki świąteczne i je dostarczyli do naszych chorych i potrzebujących. Dziękuję orkiestrze, strażakom i wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum. Niech Wam Zwycięski Chrystus błogosławi!
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Daninę Diecezjalną oraz za ofiary na dekorację Grobu Pańskiego.
  3. Biuro parafialne w tym Wielkim Tygodniu będzie czynne od wtorku.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych będzie w czwartek, 25.04 o godz. 19.00 w salce.
  5. Trwa czas nowenny do Miłosierdzia Bożego. Kolejne dni modlitwy przeżywamy w łączności z koronką 15 min. przed wieczorną Mszą św. Na zakończenie zapraszam na godzinę Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w Niedzielę Miłosierdzia 28.04 od godz. 14.00 do 15.00.
  6. Spotkanie z Rodziną Różańcową będzie w niedzielę przewodnią, 28.04 o godz. 16.00 na probostwie.
  7. Wraz ze Słocinem organizujemy wyjazd na przedstawienie Sąsiedzi wystawiane przez braci oblatów w Obrze 3 maja. Koszt: 10 zł. + ofiara na seminarium. Wyjeżdżamy spod Elewatorów o godz. 14.45. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Wiktor Stachowski ze Słocina. Wieczny odpoczynek…
  9. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki z dodatkiem modlitewnym.