Ogłoszenia parafialne 01.01.2023

  1. Jutro różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych (nowych) o g. 18. Msza św. w ich intencji o g. 18.30. Zwracam uwagę na zmianę godziny w tym miesiącu.
  2. W czwartek msza św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, róż Żywego Różańca, służby liturgicznej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i ministranckie.
  3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość nakazana, dlatego mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Msze będą według planu niedzielnego. Na każdej Mszy św. pobłogosławię kadzidło i kredę. Na polecenie Episkopatu Polski przed kościołem zbiórka na misje. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post. Przed kościołem grupa pielgrzymkowa będzie rozprowadzała kadzidło.

W  święto przypada też I piątek, ale nie będzie dodatkowej spowiedzi i nieustającego różańca. Nie będzie też objazdu chorych. 

  1. W I sobotę różaniec wynagradzający o 17, a po Mszy Św. 15-minutowa medytacja.
  2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i czwartek po mszy św. 

 

  1. PLAN  KOLĘDY

* poniedziałek (2 I)  OWP blok 5

* wtorek (3 I) OWP blok 6 ABC

* środa (4 I) OWP blok 6 DE i blok 7 A

* czwartek (5 I) OWP blok 7 BC

* piątek (6 I) kolędy nie ma

* sobota (7 I) OWP blok 8 i 9.

 Dalszy plan podam w niedzielę.

Kolęda od poniedziałku do czwartku rozpoczyna o godz. 15, a w sobotę o godz. 10. W związku z tym od poniedziałku do czwartku msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.30. W soboty, jak zwykle, czyli o 17.30.

Bardzo proszę, żeby na trasie nie przygotowywać żadnych poczęstunków. Ta prośba jest podyktowana stanem mego zdrowia.

  1. Zmarli: śp. Leonarda Lemańska z OWP, Jerzy Puziak z ul. Nowotomyskiej (pogrzeby już się odbyły) i Lidia Jędrzejewska ze Słocina – pogrzeb w środę o g. 11. Polećmy też zmarłego Papieża Benedykta XVI. Dobry Jezu…

 

                                     + BŁOGOSŁAWIONEGO  NOWEGO  2023  ROKU +