Ogłoszenia parafialne 04.12.2022

  1. Dzisiaj przy naszym kościele możliwość oddania krwi. Ambulans będzie stał od g. 9 do 15.
  2. Dary dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek można zostawiać pod choinką jeszcze do następnej niedzieli. Potem zostaną przewiezione do Szarcza. Bóg zapłać tym osobom, które już swoje dary dostarczyły. 
  3. Pod chórem można też nabyć nasze parafialne kalendarze ścienne na przyszły rok. Cały dochód zasili konto rozbudowy kościoła. Są też pobłogosławione opłatki. Świec wigilijnych już niestety nie ma. Ale są też ręcznie wykonane ozdoby w kształcie choinek w cenie 20 zł. Bóg zapłać pani Beacie za ich wykonanie i ufundowanie. 
  4. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W poniedziałek Msza św. w intencji zmarłych objętych wymieniankami rocznymi; Różaniec w ich intencji o g. 17.00
  5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o g. 17.30, podczas której poświęcę medaliki dzieciom I-Komunijnym. Także w czwartek między g. 12 a 13 przypada Godzina Łaski. Matka Boża obiecała, że kto w tym czasie może, niech modli się w kościele, a Ona wylewa na świat morze łask. Szczególnie ważna jest modlitwa o nawrócenie grzeszników. Skorzystajmy a tej jedynej w roku okazji.
  6. Spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania, w najbliższy wtorek po Roratach.
  7. Objazd chorych z Komunią Św. w Grodzisku i Słocinie w piątek od g. 9.
  8. Spowiedź z udziałem Kapłanów z dekanatu będzie w naszym kościele w sobotę 17 grudnia.  W kościele NSPJ we wtorek (20 grudnia), a w farze w środę (21 grudnia).  Dokładne godziny podam później. Bardzo proszę, żeby spowiedź zaplanować w tych terminach. W inne dni ja spowiadam w innych parafiach i spowiedzi w naszym kościele nie będzie.
  9. W tym roku częściowo wznawiamy odwiedziny kolędowe w tradycyjnej formie. Ponieważ nie ma fizycznej możliwości, by odwiedzić wszystkie domy, dlatego tylko w blokach od 1 -14 kolęda będzie jak przed pandemią (plan podam  póżniej). Po zakończeniu kolędy w tych blokach, pozostałych Parafian będę zapraszał do kościoła na wieczorną mszę  św. i wspólną modlitwę. W przyszłym roku nawiedzę inną część parafii, a pozostałych zaproszę do kościoła i tak co roku.