Ogłoszenia parafialne 06.11.2022


1. Dziś zbiórka przed kościołem na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

2. Wymienianki jednorazowe składamy do skarbony. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy na zakończenie Mszy Św. (z wyjątkiem poniedziałku i piątku). Wyczytamy nazwiska i odmówimy dziesiątkę Różańca.

3. Różaniec za zmarłych objętych wymieniankami rocznymi w poniedziałek o 17; o 17.30 msza św. w ich intencji.

4. Odpust zupełny dla naszych zmarłych można zyskać jeszcze do wtorku włącznie (ale tylko raz dziennie). Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie w danym dniu Komunii Św, nawiedzenie jakiegokolwiek cmentarza i odmówienie na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

5. Intencje mszalne na cały przyszły rok i wymienianki roczne można będzie zamawiać we wtorek i środę w godzinach od 16 do 17.15. W późniejszych dniach – w godzinach otwarcia biura parafialnego, czyli w poniedziałki i czwartki po mszy św. W związku z tym we wtorek i środę nie będzie spowiedzi przed mszą św.

6. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele jedna msza św. w intencji Ojczyzny o g. 10. Nie będzie już mszy wieczornej. Z okazji święta, na mocy dyspensy Ks. Arcybiskupa, w piątek nie obowiązuje post. Ponieważ jest to święto państwowe, nie ma obowiązku uczestnictwa w mszy św.

7. Spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania w następny wtorek (15 listopada) po mszy św.