Ogłoszenia parafialne 08.05.2022

 

  1. W następną niedzielę dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię Św. Msze święte komunijne będą o godz. 11 i 12.30. Osoby niezwiązane z dziećmi bardzo proszę, by wybrały mszę św. o 8, w Słocinie o 9.45 lub w sobotę o 17.30. W niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 15.
  2. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci) jutro po mszy św. i majowym.

PRÓBY  PRZED  KOMUNIĄ  (udział jest obowiązkowy):

* dzieci, które przyjmą Komunię o godz. 11:

– w środę o godz. 16 i w sobotę o godz. 8.30

* dzieci, które przyjmą Komunię o godz. 12.30:

– w czwartek o godz. 16 i w sobotę po zakończeniu spowiedzi.

Spowiedź dla dzieci obu grup i rodziców z udziałem zaproszonych Kapłanów w sobotę po próbie dzieci z I grupy, czyli ok. godz. 9.

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku w łączności z wieczorną mszą św. W niedziele natomiast litanię będziemy śpiewać w czasie rannej adoracji Najśw. Sakramentu, ok. 7.40.
  2. Biuro parafialne w poniedziałek będzie czynne po zakończeniu spotkania rodziców, czyli nieco później. W czwartek – jak zwykle.
  3. W piątek przypada 105. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. Różaniec fatimski o godz. 17.
  4. Ponieważ w biurze parafialnym co jakiś czas dochodzi do nieporozumień, dlatego kolejny raz wyjaśniam:

* przynależność do parafii nie ma żadnego związku z zameldowaniem. Dana osoba należy do tej parafii, na terenie której faktycznie mieszka;

* wszelkie metryki (chrztu, ślubu, bierzmowania itd.) można uzyskać tylko w parafii, gdzie ten chrzest czy ślub się odbył. Księgi chrztów, ślubów itd. pozostają w danej parafii i nigdzie nie są przekazywane. Dopiero po kilkudziesięciu latach trafiają  do archiwum archidiecezjalnego.