Ogłoszenia parafialne 11.02.2024r.

1. We wtorek o północy kończy się czas hucznych zabaw i wesel i rozpoczyna się Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia oraz rozważania Męki Pańskiej. W Środę Popielcową wszystkich wiernych powyżej 14 roku życia, do końca życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nadto osoby między 18 a 60 rokiem życia – post ścisły, czyli jeden posiłek do syta        i dwa mniejsze.
W środę msze św. z posypaniem głów popiołem: w Słocinie o 16; w Grodzisku o 10 i 17.30. Po mszach św., na prośbę Ks. Arcybiskupa,  zbiórka na pomoc dla ofiar wojny, które pozostały na Ukrainie (głównie dla ludzi starszych i inwalidów).

2. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17.30 i zaraz po niej msza św.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o 14.30 i msza św. o 15.

4. W Wielkim Poście tradycyjnie składamy daninę diecezjalną, która jest przeznaczona na utrzymanie centralnych instytucji archidiecezji (kuria, sąd duchowny, muzeum, archiwum, seminarium i Caritas). W tym roku wysokość daniny wynosi 1,90 zł od osoby. Proszę ją składać   w zwykłych kopertach, z podaniem wewnątrz nazwiska, adresu i ilości osób w rodzinie, do skarbony pod chórem. Będę też wdzięczny za dołączenie dobrowolnej ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie obiektów sakralnych.

5. Dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. w niedzielę 19 maja w następujących grupach:
*godz. 11: Szkoła nr 2 – klasy 3b, 3c i 3d
*godz. 12.30: Szkoła nr 2 – klasa 3a, Szkoła nr 1, Szkoła w Słocinie, w Grąblewie, Szkoła Niepubliczna i inne.
W uzasadnionych wypadkach (np. kuzynostwo z różnych szkół itp) jest możliwość zmiany terminu, ale tylko w biurze parafialnym (nie telefonicznie i nie mailowo).

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc składka budowlana.

7. Spotkanie chętnych na lipcową pielgrzymkę na Mazury i Kaszuby w czwartek po mszy        o godz. 19 w salce Oratorium przy ul. Kościelnej 7. Bliższe informacje w gablocie.

8. W poniedziałek i czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne. Pilne sprawy można załatwiać we wtorek lub piątek po mszy św.

9. Nauczycielom i uczniom życzę dobrych i bezpiecznych ferii.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Sikorskiej z OWP. Dobry Jezu…
Numer konta rozbudowy kościoła:
                                 78 1090 1434 0000 0001 4890 0954
Informujemy, że zgodnie z obowiązującym prawem, wpłaty na to konto, jako darowiznę, można odliczyć od podatku.