Ogłoszenia parafialne 14.11.2021

  1. Odpusty za zmarłych. Ze względu na pandemię zostały zmienione zasady ich zyskania:

* w za nawiedzenie kościoła w stanie łaski uświęcającej i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga (w dowolnym dniu listopada);

* za nawiedzenie cmentarza i odmówienie na nim jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych w dowolnie wybrane 8 dni listopada). Konieczne jest też przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach Ojca Św. – Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

  1. Spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania we wtorek po mszy św. w kościele.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  3. Za tydzień składka budowlana. Całość ofiar z mszy św. będzie odkładana na specjalne subkonto, z przeznaczeniem na dokończenie budowy naszego kościoła. Póki co, gromadzimy środki na sfinansowanie projektu. Można też wpłacać indywidualne ofiary. Numer konta: 78 1090 1434 0000 0001 4890 0954. Za każdą ofiarę już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Intencje mszalne na cały przyszły rok i wymienianki roczne można będzie zamawiać w godzinach otwarcia biura parafialnego, czyli w poniedziałek i czwartek po mszy św.
  5. Ponieważ co jakiś czas dochodzi do nieporozumień, dlatego wyjaśniam: Moją parafią jest parafia, na terenie której faktycznie mieszkam (zameldowanie nie ma znaczenia). Natomiast metryki chrztu, ślubu itd. można uzyskać tylko w parafii, gdzie chrzest, czy ślub miał miejsce – te dokumenty nie są nigdzie przekazywane. Obowiązuje zasada: Gdzie fakt – tam akt.