Ogłoszenia parafialne 20.03.2022

  1. Spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych odbędzie jutro – w poniedziałek , a młodzieży klas VIII we wtorek po mszy św. w kościele.
  2. Pod chórem nadal są wyłożone listy dla chętnych do regularnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju. Osoby, które chciałyby się modlić każdego dnia w domu, w określonych godzinach (jedna „zmiana” to pół godziny) bardzo proszę o wpisywanie się na te listy. Na daną godzinę może się wpisać więcej osób. Pięknie byłoby, gdyby udało się różańcem wypełnić całą dobę, wtedy byłby to różaniec nieustający. Oczywiście można się też włączać w tę modlitwę spontanicznie – w rodzinach, czy samotnie.

O historii i idei różańca nieustającego można poczytać na stronie internetowej parafii.

  1. Droga Krzyżowa – tylko jedna – w piątek o g. 17.30 i zaraz po niej msza św. W tym tygodniu szczególnie zapraszam na to nabożeństwo dzieci, zwłaszcza I-Komunijne. Rozważania poprowadzą uczniowie szkoły w Słocinie. 
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o 14.30 i msza św. o 15.
  3. Serdecznie dziękuję za składaną daninę diecezjalną, która jest przeznaczona na utrzymanie centralnych instytucji archidiecezji (kuria, sąd duchowny, muzeum, archiwum, seminarium i Caritas). W tym roku wysokość daniny wynosi 1,70 zł od osoby. Proszę ją składać w zwykłych kopertach, z podaniem wewnątrz nazwiska, adresu i ilości osób w rodzinie, do skarbony pod chórem. Będę też wdzięczny za dołączenie dobrowolnej ofiary (niekoniecznie w kopercie) na kwiaty do Grobu Pańskiego, ubezpieczenie obiektów sakralnych oraz opłacenie ogrzewania.
  4. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tego względu nie obowiązuje piątkowy post. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II w tym dniu obchodzony jest Dzień Świętości Życia, połączony z duchową adopcją dziecka poczętego. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji są wyłożone pod chórem (na stojaku z prasą). Proszę je zabrać, w domu wypełnić i przynieść na mszę św. w piątek po Drodze Krzyżowej. W czasie Eucharystii chętne osoby złożą przyrzeczenie duchowej adopcji i później modlić się będą w tej intencji do Bożego Narodzenia, czyli przez 9 miesięcy.
  5. Zespół Faustyna Band zaprasza dziewczyny chcące śpiewem chwalić Pana Boga. Zainteresowane panie prosimy o kontakt z panem organistą Mateuszem. 
  6. Zmarli: śp. Stanisław Stachowski z OWP – pogrzeb już się odbył i Alicja Gorzelana ze Słocina – pogrzeb w środę o g. 11.30. Dobry Jezu…