Ogłoszenia parafialne 26.12.2021

  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zajęli się przygotowaniem kościoła i kaplicy na Uroczystość Bożego Narodzenia – osobom, które ofiarowały choinki,  które je ustawiły i ozdobiły oraz przygotowały żłóbek. Bardzo też dziękuję za dary przekazane na probostwo.

Bóg zapłać także za składkę budowlaną – 5.525 PLN.

  1. Dziś nie ma Mszy św. o g. 15.
  2. Jutro Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Decyzją Ks. Arcybiskupa, o godzinie 16.40 (godzina wybuchu Powstania) w całej Archidiecezji będą bić dzwony. Pamiętajmy w modlitwie o Powstańcach. Zachęcam też do udekorowania domów flagami państwowymi i powstańczymi. 
  3. W piątek przypada ostatni dzień 2021 roku. Na mocy dyspensy Ks. Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, w piątek wyjątkowo wcześniej – o g. 17.00.
  4. W sobotę Nowy Rok i Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. jak w niedziele – nie będzie jedynie Mszy o g. 8. Jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św.
  5. W związku z sytuacją pandemiczną, w tym roku również nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Tak jak rok temu, po Nowym Roku, będziemy spotykać się w kościele i wspólnie modlić się o błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych części parafii. Plan spotkań na przyszły tydzień podam w następną niedzielę.
  6. W styczniu nie będzie też objazdu chorych w I piątek i sobotę.