Ogłoszenia parafialne 28.08.2022

 1. Bóg zapłać za składkę budowlaną – 5.850 zł.
 2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycielom i uczniom życzę bezpiecznej i owocnej pracy oraz wielu darów Ducha Św. Msza Św. rozpoczynająca rok szkolny dla SP Słocin w kaplicy o godz. 8. Uczniowie klasy I będą mieli poświęcone przybory szkolne.
 3. Pierwsza próba Faustynek we wtorek o g. 16. Zapraszamy chętne dzieci (dziewczynki i chłopców) do wspólnego śpiewu na chwałę Pana Boga. 
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
 • W czwartek msza św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, róż Żywego Różańca, służby liturgicznej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i ministranckie. Po mszy św. – adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19 w intencji powołań. 
 • W piątek spowiedź od 16.00 i o 17.30 msza św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Jezusa. Dzieci klas IV przy spowiedzi otrzymają obrazek do poświadczania spowiedzi i Komunii Św. w dziewięć pierwszych piątków miesiąca. 
 • W sobotę różaniec wynagradzający o 17, a po mszy św. 15-minutowe rozważanie.

Chorych z Grodziska z sakramentami odwiedzę w piątek od g. 9.00. Odwiedziny chorych w Słocinie będą wyjątkowo także w piątek od g. 10.15.

 1. W piątek kolejny różaniec przebłagalny w intencji Ojczyzny, pokoju i naszej parafii. Tym razem szczególnie modlić się będziemy za dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny. Modlitwę między g. 20, a 21 poprowadzi Ks. Adam Przewoźny – proboszcz z Lusówka wspólnie z Faustyna Band. O 21 Apel Jasnogórski. Od poniedziałku do piątku pod chórem stał będzie koszyk, do którego można włożyć kartkę z imieniem dziecka i klasą (np. Kasia, 4b). Za te dzieci szczególnie będziemy się modlić w tej godzinie i te dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy. Zakończenie, jak zwykle, o północy.
 2. Pielgrzymka do grobu Ojca Bernarda w Lubiniu odbędzie się w najbliższą sobotę. Osoby zapisane zbierają się na Starym Rynku o 8.15. Msza św. w Lubiniu o 9.45. Powrót planowany jest na g. 13.
 3. W następną niedzielę przy kościele będzie możliwość oddania krwi w godzinach 9 -15. Ponadto po mszach św. będzie możliwość wsparcia zbiórki na operację kardiochirurgiczną Lilianki Nowak z Dakowych Mokrych.
 4. Zmarł śp. Andrzej Lemański z OWP. Pogrzeb już się odbył. Dobry Jezu…