Ogłoszenia parafialne 28.11.2021

 

  1. Bóg zapłać za składkę budowlaną – 6.493 PLN.
  2. W czasie Adwentu Fundacja Małych Stópek zaprasza do akcji Paczuszka dla maluszka. Pod chórem stanęła choinka z bombkami informacyjnymi, które można zabierać, a w zamian przynosić dary pod choinkę, które trafią do DPS-u w Szorczu. Są tam osoby niepełnosprawne intelektualnie w wieku od 10 do 35 lat. Największe potrzeby to żele do mycia, szampony, chusteczki nawilżane i środki czystości. Mogą być też słodycze. Dary składamy pod choinką.
  3. Pod chórem można też nabyć nasze parafialne kalendarze ścienne na przyszły rok. Cały dochód zasili konto rozbudowy kościoła. Są też pobłogosławione opłatki i świece wigilijne. Duża świeca kosztuje w tym roku 18 zł, a mała 8,50.
  4. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Dzieci już dzisiaj proszę o przygotowanie lampionów oraz serduszek z imieniem, nazwiskiem, klasą i szkołą. Serduszka posłużą do losowania figurek Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

* w czwartek msza św. w intencjach powołaniowych o g. 17.30 i potem adoracja do g. 19

* w piątek objazd chorych w Grodzisku od g. 9. Spowiedź od g. 16. Przypominam, że klasy VII i VIII nie przystępują do spowiedzi w I piątek oraz w soboty i niedziele.

* w sobotę objazd chorych w Słocinie o g. 9 Różaniec wynagradzający w kościele o 17,  Po mszy św. 15-minutowa medytacja.

  1. W następną niedzielę przy naszym kościele będzie możliwość oddania krwi. Ambulans będzie stał od g. 9 do 15. W tym czasie będzie też możliwość wsparcia leczenia i rehabilitacji 11-letniej Zosi Olechnowskiej ze Słocina. Na ten cel będą też przeznaczone pieniądze ze sprzedaży pieników przygotowanych przez ministrantów i Faustynki. Będzie je można kupić w następną niedzielę po 5 zł za małą i 10 zł za dużą paczkę.
  2. Poświęcenie medalików dzieciom I-Komunijnym będzie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia o g. 17.30.
  3. Chrzest będzie udzielany w sobotę 11 grudnia o g. 17.30 i w I Święto B. Narodzenia o 15.
  4. Jutro dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Wystawienie o g. 12 i adoracja indywidualna do mszy św. Znajdźmy czas, by Pan Jezus w naszej świątyni nie był sam.
  5. Zmarła śp. Łucja Tomczak z OWP. Pogrzeb we wtorek o 13.30. Dobry Jezu…