Ogłoszenia parafialne 30.01.2022

 

  1. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Św. w Słocinie o 16, a w Grodzisku o 17.30. Podczas obu Mszy poświęcenie gromnic. Po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla zakonów klauzurowych (zamkniętych).
  2. Poświęcenie świec dzieciom I-komunijnym i odnowienie przez nie przyrzeczeń chrzcielnych, w następną niedzielę – 6 lutego na Mszy św. o godz. 11. Przy okazji przypominam rodzicom dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią o dostarczeniu metryki chrztu. Nie wszyscy bowiem rodzice ten obowiązek wypełnili, a to jest jeden z warunków koniecznych, aby dziecko mogło przystąpić do I spowiedzi i I Komunii Św.
  3. Katecheza dla narzeczonych, tzw. kurs przedmałżeński organizowana przez Parafię Św. Jadwigi odbędzie się w dniach 11 – 13 lutego (piątek – niedziela) w auli szkoły nr 2. Rozpoczęcie w piątek o g. 18; w sobotę zajęcia od g. 9 do 13 oraz w niedzielę – zajęcia od g. 9, a o 11 msza św w klasztorze. W związku z tym nie będzie katechezy przedmałżeńskiej w naszej parafii w Wielkim Poście.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* w czwartek msza św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, róż Żywego Różańca, służby liturgicznej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i ministranckie. Po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19 w intencji powołań.

* w piątek objazd chorych w Grodzisku od g. 9. Spowiedź od g. 16.15, a po mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa.

* w sobotę objazd chorych w Słocinie od. g. 9. Różaniec wynagradzający o g. 17, a po mszy św. 15–minutowa medytacja.

Przypominam, że nie ma możliwości odwiedzin u chorych, którzy znajdują się w izolacji lub na kwarantannie (sam chory, lub ktoś z domowników). Jeśli taka sytuacja ma miejsce u osób, które odwiedzam co miesiąc – proszę o informację. 

  1. W związku z pograszającą się sytuacją pandemiczną, przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.