Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2020

1. W zeszły poniedziałek zakończyła się moja izolacja. Dziękuję za modlitwę i pomoc w trakcie choroby.
2. Pamiętajmy o intencji modlitewnej: o ustanie pandemii.
3. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą wyłącznie w Kościele (według niedzielnego porządku). Nie będzie tradycyjnej Mszy i procesji na naszym grodziskim cmentarzu. Zapraszam do indywidualnej modlitwy za naszych zmarłych oraz byśmy zdobywali dla nich odpusty zupełne. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na utrzymanie grodziskiego cmentarza.
4. Jutro Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza św. w Słocinie o godz. 16.00 (za wszystkich zmarłych), w kościele św. Faustyny o 17.30 w int zmarłych z wymienianek rocznych. Po Mszy św. – różaniec w ich intencji.
5. W naszej parafii będziemy modlić się w ramach akcji Różaniec do Granic Nieba. Jest to modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu oraz o uproszenie potrzebnych łask dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w niedziele: 1 i 8 XI o 14.45 oraz na różaniec: od 2 do 7 XI po Mszach św. o 17.30. Pamiętajmy: Koronka odmawiana przed Chrystusem w tabernakulum i różaniec odmawiany we wspólnocie – wiążą się z łaską odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej. W I czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. Spowiedź św. w I piątek od 15.30 do 17.25. W I sobotę przed Mszą św. rozważanie pierwszosobotnie, po niej – różaniec. Obchód chorych na OWP w piątek, w Słocinie – w sobotę.
7. Biuro parafialne nieczynne – do odwołania. Sprawy załatwiamy telefonicznie: nr: 61-444-02-44 lub mail’owo: faustyna.gr@archpoznan.pl.
8. Kartki do tegorocznych wymienianek można zabierać ze skarbony przy wyjściu z kościoła.
9. Informuję, że rezerwacje intencji na nowy rok 2021 będą przyjmowane od środy, 4 XI do piątku w godzinach: 15.00 – 19.00, wyłącznie telefonicznie.
10. Podczas Mszy św. i nabożeństw mogą przebywać w naszym kościele 83 osoby, w kaplicy w Słocinie: 15 osób. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczkach, dystansie i dezynfekcji rąk.
11. Z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Leon Pakuła i Wanda Świątek ze Słocina oraz Teresa Bereszyńska z OWP (pogrzeb we wtorek o g. 13.00 na grodziskim cmentarzu). Wieczny odpoczynek…
12. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.