V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020

1. Msze św. w naszym kościele odbywają się bez zmian. Mamy jedną dodatkową Mszę św. w sobotę o godz. 19.30. Podczas Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób, dlatego postarajmy się zostawić miejsce dla rodzin, które zamówiły intencje mszalne.
Są zawieszone nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne spotkania przy parafii. Rekolekcje parafialne zostały przeniesione na dalszy czas.
Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji. Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele, modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. oraz
do dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w naszej parafii: od poniedziałku do soboty w godzinach: 16.30 – 17.25 oraz 18.30 – 19.30 w salce przy biurze parafialnym z zachowaniem dystansu 2m. W niedziele: pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele przy wejściu – kolejka na zewnątrz kościoła. Dodatkowe spowiedzi są w Klasztorze – informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że nie będzie spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z innych parafii. Zapraszam do systematycznego zaglądania na naszą stronę internetową, by śledzić pojawiające się komunikaty. Bardzo proszę wszystkich o zwrócenie uwagi na potrzeby zwłaszcza sąsiadów, osób w starszym wieku i pomoc dla nich. Mamy nasz parafialny zespół wsparcia: jeśli ktoś ma trudność w dotarciu do sklepu lub ma pytania – można dzwonić do naszej koordynatorki – dr Beaty Rapeła – nr tel. 602-822-634.
2. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00. W I piątek spowiedź św. od 16.00 do 17.25 w kościele z możliwością przyjęcia komunii św. Obchód chorych – odwołany.
3. Zapraszam do modlitwy różańcowej w domach codziennie o 20.30.
4. Zachęcam do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.
5. Serdecznie zachęcam do przeżycia 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do osobistego aktu oddania Bogu przez Maryję. 3 konferencje i materiały są dostępne w internecie:

https://modlitwazakaplana.pl/

Jest także aplikacja na smartfony: Jedno serce.

6. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie dla grodziskiego szpitala na środki zabezpieczenia przed koronawiusem. Przekazaliśmy na ten cel 4.000 zł.

7. Apostolat Pielgrzymkowy informuje, że w niedzielę palmową za tydzień nie będzie można nabyć palm tradycyjnie rozprowadzanych przez nich.
8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia – paschaliki Caritas na stół wielkanocny.