VI Niedziela Wielkanocna, 26.05.2019

 1. Dziś Dzień Matki. Polecamy nasze mamy opiece Bożej. W naszej parafii także dzień modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. możemy ofiarami wspomóc Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00, dziękujemy Bogu za pierwszą rocznicę I komunii św.
 3. Po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII w salce.
 4. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne, złożone w zeszłą niedzielę w kwocie 3204 zł.
 5. Nabożeństwa majowe – po Mszach św. wieczornych do piątku. Od soboty – nabożeństwa czerwcowe.
 6. Zapraszam na spotkanie ewangelizacyjne, dziś o godz. 16.00, przy cmentarzu. Zapraszam także na liturgię pokutną w ramach katechez dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek o g. 19.00.
 7. W środę – uroczystość odpustowa św. Urszuli Ledóchowskiej w Słocinie. Mszę św. o godz. 18.30 odprawi ks. prob. Sławomir Andrée, który 10 lat temu sprowadził do Słocina relikwie patronki. Po Mszy św. – modlitwa o dobrą pogodę dla rolników i działkowców oraz agapa. Serdecznie zapraszam.
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w piątek, 31 maja i zakończy w sobotę, 8 czerwca. Zajęcia będą w piątki i soboty – szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 9. Zapraszam na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek, 31 maja, o godz. 20.00.
 10. Rodzice dzieci wyjeżdżających na „Wakacje z Bogiem” są proszeni by odbierali karty zgłoszeniowe i dokonywali pierwszej wpłaty w wysokości 200 zł.
 11. W sobotę, 1 VI – I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w Słocinie. Różaniec wynagradzający będzie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym, po Mszy św. – rozważanie pierwszosobotnie.
 12. Za tydzień w Niedzielę Dziękczynienia będziemy mogli wspomóc budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.