VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

 1. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 3130 zł. Dziękuję również za wsparcie zbiórki ofiar dla Franka Sternala.

 2. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VIII dziś po Mszy św. o godz. 11.00.

 3. Spotkanie z Radą Duszpasterską – we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.

 4. Przed nami Wielki Post. W Środę Popielcową, 26 lutego, Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00 i 17.30, w Słocinie o 16.00. Tego dnia zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Po Mszy św. wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie z Rodziną Różańcową.

 5. Koperty na Daninę Diecezjalną wraz z listem proboszcza dostarczą do naszych skrzynek – ministranci. Mieszkańców Słocina proszę o odbieranie kopert w kaplicy.

 6. Od dzisiaj Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Od środy do I Niedzieli Wielkiego Postu Przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątek natomiast przypada dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Będziemy modlić sie w tych intencjach podczas Mszy św. i nabożeństw.

 7. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci i rodziców o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie – Msza św. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Paweł Nowak – wikariusz z parafii Najświętszego Seca Pana Jezusa.

 8. Biuro parafialne w tym tygodniu w środę będzie nieczynne. W piątki Wielkiego Postu biuro parafialne czynne dopiero po Drodze Krzyżowej dla dorosłych.

 9. Od soboty, 29 lutego – kurs przedmałżeński w naszej parafii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń na plakacie i na stronie internetowej.

 10. Za dobrowolną ofiarą można nabyć zdrapkę wielkopostną, która jest pomocą by lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. Dochód będzie przeznaczony na „Wakacje z Bogiem”.

 11. Za tydzień, będziemy gościć powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Zachęci on do przekazywania wiary dzieciom, a dzieci do czytania historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe m.in.: „Wojownik Trzech Światów”, oraz grę planszową „Strażnicy Snów”.

  Pozycje te będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.

 12. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.