XII Niedziela Zwykła, 23.06.2019

 1. Dziś Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom życzymy by czerpali wzór dla siebie ze wzoru Ojca, który jest w niebie, szczególnie w miłości i świętości.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zaangażowały się w godne przeżycie sobotniej procesji do czterech ołtarzy w naszej parafii oraz dni oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję księżom, panu zakrystianinowi, panu organiście, szafarzom, służbie liturgicznej, orkiestrze, przygotowującym ołtarze, niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim uczestnikom. Cały czas zapraszam na wieczorne procesje w ramach oktawy, do środy. W środę: procesja, po niej nowenna i spotkanie z Rodziną Różańcową.
 3. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 2615 zł.
 4. Dziś spotkanie nt. współczesnych zagrożeń kulturowych, z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem o godz. 15.00 w Klasztorze.
 5. Dziś także Uroczystość odpustowa w kościele NSPJ o godz. 17.00, a następnie procesja do czterech ołtarzy.
 6. Nabożeństwa czerwcowe – po Mszach św. wieczornych.
 7. Do środy można zapisywać dzieci i młodzież na tegoroczne Wakacjez Bogiem, które odbędą się w Kotlinie Kłodzkiej, od 22 do 27.07.2019.
 8. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 27 czerwca, o godz. 18.30 – Msza św. w grodziskiej Farze, po niej procesja do czterech ołtarzy.
 9. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy. Wraz z Burmistrzem, Piotrem Hojanem, zapraszamy na Mszę św. w intencji naszego miasta i jego mieszkańców w kościele NSPJ o g. 17.00. Po Mszy – tradycyjnie nastąpi przejście pod pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa i pod pomnik Wdzięczności. Msza św. tego dnia w naszym kościele o godz. 16.00.
 10. W czwartek i piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 11. W sobotę – Uroczystość św. app. Piotra i Pawła. Msza św. z uroczystości w naszym kościele o godz. 8.00. Taca na potrzeby Stolicy Świętej.
 12. Za tydzień będzie gościł w naszej parafii ks. Marek Brdęk, z parafii w Jeżewie. Będzie można wspomóc ofiarami prace w jego kościele.
 13. Uroczystość odpustowa w Kąkolewie, w sobotę, 29 czerwca, o 11.00, w Jabłonie, w niedzielę, 30 czerwca, o 11.30.
 14. Grodziska piesza pielgrzymka do Wielenia wyruszy w niedzielę 1 lipca o godz. 5.30 spod kościoła NSPJ.
 15. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 16. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dziś po błogosławieństwie śpiewamy suplikacje jako naszą ekspiację za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.