XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 9.08.2020

1. Ks. Arcybiskup skierował do nas dwa apele: o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych oraz o niedzieli pomocy dla mieszkańców Bejrutu. W niedzielę za tydzień będziemy modlić się za poszkodowanych mieszkańców stolicy Libanu, a przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc dla nich.
2. Uczestników Mszy św. i nabożeństw proszę nadal o zachowanie zasad bezpieczeństwa: o stosowanie maseczek i dystansu.
3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na KUL, PWT i szkoły katolickie.
4. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od wtorku do piątku, bezpośrednio po Mszach św. i nabożeństwach. Starajmy się jednak załatwiać sprawy telefonicznie lub mail’owo.
5. Spowiedź w naszej parafii jest pół godziny przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem Mszy w niedziele i uroczystości o godz. 9.45 i 11.00 – wtedy ok. 15 min.).
6. Nabożeństwo fatimskie będzie w czwartek, 13 sierpnia: zapraszam na różaniec po Mszy św. wieczornej.
7. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w sobotę, 15 sierpnia.Już piątkowa wieczorna Msza św. będzie z uroczystości. Jest to święto obowiązkowe, dlatego tego dnia Msze św. według planu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Tego dnia będziemy święcić zioła i kwiaty, a przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezjalną.
8. Składka w niedzielę za tydzień na inwestycje parafialne.
9. Rodzinę Różańcową zapraszam na spotkanie na probostwie w przyszłą niedzielę, 16 sierpnia o godz. 16.00.
10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła.
11. Grodziska Piesza Pielgrzymka do Górki Duchownej wyruszy 22 sierpnia o godz. 5.30 z parafii NSPJ.
12. Do Pana odszedł z naszej wspólnoty parafialnej zmarły Bogdan Marcinkowski z OWP. Pogrzeb na grodziskim cmentarzu we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…