XVII Niedziela Zwykła, 25.07.2021

1. Bardzo serdecznie dziękuję Wam kochani za cztery lata tworzenia Wspólnoty Parafialnej. Dziękuję wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy angażowali się całym sercem w życie Kościoła i Parafii: za Waszą modlitwę, dobre czyny i słowa, ofiary. Przepraszam wszystkich, których mogłem urazić lub zranić. Proszę o wybaczenie i modlitwę.
2. Bóg zapłać za ofiary na poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły nad Europą. Zebraliśmy na ten cel 1258 zł.
3. W naszej parafii gościmy ks. Maksyma Padlewskiego z Ukrainy. Zapraszam, by modlitwą i ofiarą wspomóc jego działalność.
4. Dziś święcenie pojazdów po każdej Mszy św. Tradycyjnie z tej okazji można składać ofiary dla fundacji zabezpieczającej środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!
5. Zapraszam dorosłych i młodzież na ostatnie już spotkania w ramach katechez w poniedziałek i środę o godz. 18.30.
6. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek – wspomnienie św. Marty, a w sobotę – św. Ignacego z Loyoli.
7. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek oraz od środy do piątku po Mszach św.
8. W przyszłą niedzielę będziemy witać nowego proboszcza, ks. Piotra Przydrożnego podczas Mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
9. Odpust zupełny Porcjunkuli można uzyskać w przyszłą niedzielę od godz. 12.00 do końca dnia następnego jeden raz, dla siebie lub dla osoby zmarłej, za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
10. Do Pana odeszli nasi parafianie: śp. Wiesława Toepler z ul. Leśnej, Hieronim Borowczak ze Słocina oraz Jerzy Sadowski z OWP. Wieczny odpoczynek…
11. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.