XVII Niedziela Zwykła, 28.07.2019

1. W lipcu i sierpniu biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po Mszach św. wieczornych (do końca kolejki).
2. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych „Wakacji z Bogiem”, szczególnie wychowawcom, rodzicom i sponsorom. Niech Wam Bóg błogosławi.
3. W czwartek, od godz. 12.00 do końca piątku można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
4. Nauka przedchrzcielna będzie w czwartek, 1 sierpnia o 19.00.
5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. wieczorną w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00. W I piątek spowiedź św. wraz z adoracją od 15.30 do 17.30. W I sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający pół godziny przed Mszą św. o godz. 17.30. Rozważanie pierwszosobotnie po Mszy św. Obchód chorych – według stałego porządku.
6. Planujemy jednodniową pielgrzymkę na Uroczystości rocznicy urodzin św. siostry Faustyny w Głogowcu i Świnicach Warckich – 25 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się procesją z relikwiami, która wyruszy z rodzinnego domu naszej patronki w Głogowcu do kościoła parafialnego w Świnicach Warckich, drogą, którą w dzieciństwie i młodości święta wielokrotnie przemierzała. W planie: udział w procesji i Mszy św. przy ołtarzu polowym oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapisy w zakrystii. Koszt: 45 zł. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych.
7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.