XXI Niedziela Zwykła, 25.08.2019

1. Gościmy dziś w naszej parafii o. Piotra Wróblewskiego OMI, który pracuje na Ukrainie. Bardzo dziękuję za jego pomoc niedzielną. Po Mszy św. będzie można wspomóc ofiarą jego misję.
2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 2761 zł. Dziękuję także organizatorom i uczestnikom zbiórki krwi.
3. W poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia odnowimy Jasnogórskie Śluby.
4. W tym tygodniu biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po Mszach św. wieczornych.
5. Dzień skupienia dla dla kandydatów do bierzmowana z naszej parafii, będzie w sobotę, 31 VIII. Proszę o modlitwę w intencji tego wydarzenia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Potrzebna jest pomoc rodziców: w upieczeniu ciast oraz w sprawach porządkowych (proszę o kontakt ze mną).
6. Dożynki Wiejskie w Słocinie rozpoczną się w sobotę, 31 VIII o godz. 16.45 przy kaplicy. Msza św. dożynkowa w naszej parafii będzie w niedzielę, 8 IX o godz. 11.00. Zapraszamy do czynnego udziału zarówno rolników, ogrodników jak i wszystkich parafian.
7. W przyszłą niedzielę: 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się z wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu NMP, o nawrócenie Rosji oraz za ofiary II Wojny Światowej.
8. Planujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, miejsca spoczynku Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, w terminie: 27 – 29 września br. Będziemy także w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz w Częstochowie. Koszt: 300 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
9. Ogłoszenie Burmistrza: Zapraszamy mieszkańców naszego miasta i gminy na XVII Grodziską Pielgrzymkę do Grobu Ojca Bernarda w Lubiniu, która odbędzie się w sobotę, 7 IX. Zapewniony zostanie transport autobusowy. Zapisy przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00 – 16.00 w Biurze Obsługi Mieszkańca, w grodziskim ratuszu, do dnia 30 VIII włącznie lub do wyczerpania miejsc. Opłata za ubezpieczenie wynosi 1 zł., konieczny dowód osobisty. Szczegóły i program w gablocie.
10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. „Przewodnik Katolicki”z dodatkiem modlitewnym.