XXII Niedziela Zwykła, 1.09.2019

  1. Powracamy do zwykłego funkcjonowania biura parafialnego – od poniedziałku do piątku, pół godziny po Mszy św. wieczornej.

  2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Słocinie, jutro, w poniedziałek o godz. 8.00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych w naszym kościele, będzie w piątek o godz. 17.30.

  3. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. i różaniec w intencji zmarłych z wymienianek rocznych.

  4. Bierzmowania udzieli ks. bp Zdzisław Fortuniak 11 IX br. podczas Mszy św. o godz. 17.30. Kandydatów do sakramentu bierzmowania proszę, by sprawdzili harmonogram przygotowań na stronie intenetowej w zakładce Duszpasterstwo młodzieży lub w gablocie ogłoszeń. Parafian proszę o modlitwę w intencji młodych, aby to wydarzenie było dla nich momentem rozwoju wiary.

  5. W tym tygodniu pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. wieczorną w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy św. zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00. W I piątek spowiedź św. wraz z adoracją od 15.30 do 17.30. W I sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający pół godziny przed Mszą św. o godz. 17.30. Rozważanie po Mszy św. Obchód chorych – według stałego porządku.

  6. Dziękczynna Msza św. dożynkowa w naszej parafii będzie w niedzielę, 8 IX o godz. 11.00. Zapraszamy do czynnego udziału zarówno rolników, ogrodników jak i wszystkich parafian.

  7. Włączając się w Ogólnopolską inicjatywę ,,Polska pod Krzyżem” zapraszamy Parafian grodziskich i Gości na wspólne uwielbienie Krzyża Chrystusowego w sobotę, 14 września. Rozpoczęcie o godz. 20.00 nabożeństwem pod krzyżem przy klasztorze. O godz. 20.30 Msza św. Uczestników prosimy o przyniesienie domowych krzyży, będzie możliwość poświęcenia nowych. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi św. Duszpasterze grodziscy serdecznie zapraszają.

  8. Planujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, miejsca spoczynku Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, w terminie: 27 – 29 września br. Będziemy także w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz w Częstochowie. Koszt: 300 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

  9. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.