XXIII Niedziela Zwykła, 8.09.2019

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się za tych, którzy muszą szukać nowej ojczyzny.
2. Msza św. dożynkowa w naszej parafii dziś o godz. 11.00. Zapraszamy do czynnego udziału zarówno rolników, ogrodników jak i wszystkich parafian.
3. Bierzmowania udzieli ks. bp Zdzisław Fortuniak w środę, 11 IX br. podczas Mszy św. o godz. 17.30. Dziś ostatnia próba po Mszy św. o godz. 15.00. We wtorek spowiedź dla kandydatów, ich rodziców i rodzeństwa będzie we wtorek, 10 IX, od godz. 19.00. Parafian proszę o modlitwę w intencji młodych, aby bierzmowanie było dla nich momentem rozwoju wiary.
4. Różaniec fatimski będzie w piątek, 13 IX po Mszy św. wieczornej.
5. Biuro parafialne nie będzie czynne w tym tygodniu w środę i piątek.
6. Włączając się w Ogólnopolską inicjatywę ,,Polska pod Krzyżem” zapraszamy Parafian grodziskich i Gości na wspólne uwielbienie Krzyża Chrystusowego w sobotę, 14 września (Święto Podwyższenia Krzyża Świętego). Rozpoczęcie o godz. 20.00 nabożeństwem pod krzyżem przy klasztorze. O godz. 20.30 Msza św. Uczestników prosimy o przyniesienie domowych krzyży, będzie możliwość poświęcenia nowych. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi św. Duszpasterze grodziscy serdecznie zapraszają.
7. Planujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, miejsca spoczynku Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, w terminie: 27 – 29 września br. Będziemy także w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz w Częstochowie. Koszt: 300 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
8. Za tydzień w niedzielę – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz oraz rozpoczęcie Tygodnia Wychowania i kwartalnych dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Przed kościołem zbiórka na KUL, WT UAM oraz szkoły katolickie.
9. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.