XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.10.2020

1. Dziś – Niedziela Papieska. Możemy wspomóc ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem możemy u ministrantów nabyć papieskie kremówki.
2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dobre przeżycie rekolekcji i Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą. Podziękowania kieruję do ks. biskupa Szymona, rekolekcjonisty Tadeusza, ojca Dariusza, księży Gości, kleryka Jakuba, zakrystian: Konrada i Zenona, organistów: Tadeusza i Mateusza, Faustyna Band i Faustynkom, służby liturgicznej, prezesa ministrantów Macieja, pań pomagających na probostwie, osób, które posprzątały i udekorowały kościół, domy i ulice, Strażaków, delegacji, dobroczyńców i wszystkich uczestników tego wyjątkowego czasu. Dziękuję za ofiary na dekoracje i wszelkie większe i mniejsze gesty życzliwości.
3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe po wieczornych Mszach św. Dziś, w niedzielę, po Mszy o godz. 15.00. Dzieci zapraszam we wtorek i czwartek na spotkanie różańcowe o godz. 16.45 w kościele.
4. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: w poniedziałek i środę po nabożeństwie różańcowym. Starajmy się jednak załatwiać sprawy telefonicznie lub mail’owo. W nagłych sprawach – proszę dzwonić pod nr parafialny: 61-444-02-44.
5. We wtorek – bierzmowanie w naszej parafii. Msza św. o godz. 19.30 ()godzina bierzmowania została przesunięta ze względów od nas niezależnych). Próby dla bierzmowanych dziś po Mszy św. o godz. 15.00 oraz w poniedziałek o godz. 20.00. Po próbie w poniedziałek – spowiedź dla młodych i ich rodzin.
6. W środę – Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za katechetów, wychowawców i nauczycieli.
7. Od wtorku przez 9 dni będziemy się modlić w ramach różańca szczególnie o ochronę życia poczętego w naszej Ojczyźnie w związku z tym, że 22 października br. Trybunał Konstytucyjny ma zająć się sprawą niezgodności z Konstytucją RP przesłanki eugenicznej do aborcji.
8. W Niedzielę za tydzień – Światowa Niedziela Misyjna, taca z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne. Będziemy gościć ks. Dominika Fiszera, misjonarza z Ukrainy, którego również będziemy mogli wspomóc ofiarami po Mszy św.
9. W niedzielę mamy także dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.
10. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczkach, dystansie i dezynfekcji rąk.
11. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.