II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020

1. W ramach przygotowań do Nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Jasnogórską, zapraszamy do osobistego oddania się Matce Bożej. Przez najbliższe trzy środy będziemy gościć siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które przygotują nas do otwarcia naszych serc dla Boga przez Maryję.
2. Dziś dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św.
4. Koperty z ofiarą na Daninę Diecezjalną wrzucamy do skarbony przy wyjściu z kościoła. Mieszkańców Słocina proszę o odbieranie kopert w kaplicy. Bóg zapłać za te ofiary.
5. W środę – biuro parafialne będzie nieczynne.
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w przyszłą niedzielę, 15 III, w salce: o godz. 10.00 – chłopcy, o 12.00 – dziewczęta. Oczywiście kandydaci uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Spotkanie dla kandydatów z klas VIII – do sprawdzenia w gablocie ogłoszeń.
7. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci i rodziców o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postuo godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie – Msza św. W tym roku kazania pasyjne głosi ks. Paweł Nowak – wikariusz z parafii NSPJ.
8. Odpowiadając na niepokoje współczesnych czasów pragniemy jeszcze raz zawierzyć Grodzisk Wlkp. Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wraz z księdzem Dziekanem – zapraszamy w piątek o godz. 20.00 na nabożeństwo przy pomniku Serca Jezusowego, a po nim na Mszę św. do Klasztoru.
9. Informuję, że przez najbliższe tygodnie nie będzie wody święconej w kropielnicach przy wejściu do kościoła. Wodę święconą do domów możemy zabierać z naczynia przy chrzcielnicy.
10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia – paschaliki Caritas w cenie 7 zł.
11. Za tydzień będziemy mogli wspomóc ofiarami głodujące dzieci z Filipin, którymi opiekują się siostry Urszulanki.
12. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.