NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27.12.2020

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Małżonków, którzy obchodzą jubileusze małżeńskie zapraszam na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 15.00.
2. Dziś – dodatkowa Msza św. dla Rodziny Różańcowej o godz. 16.00 – po niej krótkie spotkanie opłatkowe w kościele.
3. W poniedziałek – święto św. Młodzianków. Po Mszy św. o 17.30 – błogosławieństwo małych dzieci.
4. Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 (Msza św. już z uroczystości 1 I).
5. W piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne zmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. W uroczystość nie obowiązuje post piątkowy. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź św. – pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 15.00. Nie będzie obchodu chorych. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie możliwość dokonania Aktu Osobistego Oddania się Matce Bożej.
6. W I sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający przed Mszą św. o godz. 17.30. Po niej: 15-ominutowe rozważanie I-szosobotnie.
7. Zapraszamy na kolędowanie przy Żłóbku 1 I i w niedzielę, 3 I o g. 16.00.
8. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek oraz środę po Mszach św. o godz. 17.30. Sprawy można również załatwiać telefonicznie (61-444-02-44), lub mail’owo: faustyna.gr@archpoznan.pl.
9. Nasza parafia transmituje Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 11.00 na swoim kanale na YouTube.
10. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczkach, dystansie, dezynfekcji rąk i izolacji. Podczas nabożeństw może przebywać w naszym kościele 39 osób, w kaplicy w Słocinie: 7 osób. W przyszłą sobotę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
11. Przy wyjściu można nabyć rodzinną, świąteczną grę planszową autorstwa Roberta Kościuszko – dobra propozycja na rodzinną rozrywkę.
12. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w naszych domach – kolędy. Będziemy się spotykać z reprezentantami rodzin na Mszach św., na których będziemy się modlić w intencji mieszkańców. Po Mszach św. będzie zawsze krótkie spotkanie kolędowe w kościele. Plan spotkań – w gablocie ogłoszeń i na stronie www naszej parafii.
13. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.