Ogłoszenia parafialne 02.01.2022

  1. Jutro różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych (nowych) o g. 17. Msza św. w ich intencji o g. 17.30.
  2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość nakazana, dlatego mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Msze będą według planu niedzielnego. Na każdej Mszy św. pobłogosławię kadzidło i kredę. Z racji I czwartku miesiąca Msza św. o 15 zostanie odprawiona w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, róż Żywego Różańca, służby liturgicznej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i ministranckie. W czwartek biuro parafialne będzie nieczynne. Przed kościołem grupa pielgrzymkowa będzie rozprowadzała kadzidło.
  3. W tym tygodniu przypada też I piątek miesiąca. Spowiedź od g. 16.45 i po Mszy św. nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa.
  4. W styczniu nie będzie objazdu chorych w I piątek i sobotę. 
  5. W związku z sytuacją pandemiczną, w tym roku również nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Tak jak rok temu, po Nowym Roku, będziemy spotykać się w kościele i wspólnie modlić się o błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych części parafii. Plan spotkań (o godz. 17.30):

* poniedziałek 3 stycznia – OWP   1 – 5

* wtorek 4 stycznia – OWP   6 – 10

* środa 5 stycznia – OWP  11 – 15

* czwartek 6 stycznia – spotkania nie ma

* piątek 7 stycznia – OWP   16 – 18 

* sobota 8 stycznia – OWP   19 – 23 

* niedziela 9 stycznia – spotkania nie ma

* poniedziałek 10 stycznia – OWP   24-27

Po Mszy św., odmówimy modlitwy błogosławieństwa i poświęcę wodę (przynosimy we własnych naczyniach). 

  1. Ministrantów i Faustynki zapraszam na spotkanie opłatkowe w piątek po Mszy św. Ze względu na pandemię, tym razem bez rodziców. 
  2. Tak jak słyszeliśmy, w następną niedzielę przed kościołem zbiórka na budowę kościoła Bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie – wotum wdzięczności za peregrynację Matki Bożej.
  3. Zmarł nasz parafianin śp. Wojciech Błaszczyk ze Słocina. Pogrzeb we wtorek o 12.30. Dobry Jezu…