Ogłoszenia parafialne 03.12.2023r.

 1. Dzisiaj przy naszym kościele możliwość oddania krwi. Ambulans będzie stał od g. 8.30 do 14.
 2. W poniedziałek Msza św. w intencji zmarłych objętych wymieniankami rocznymi; Różaniec w ich intencji o g. 17.00
 3. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30. Dzieci proszę                          o przygotowanie lampionów oraz serduszek z imieniem, nazwiskiem, klasą i szkołą. Serduszka posłużą do losowania figurek Matki Bożej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. w int. Kapłanów, osób modlących się w Margaretkach, Żywego Różańca, Różańca rodziców za dzieci, służby liturgicznej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i ministranckie i potem adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.
 5. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o g. 17.30, podczas której poświęcę medaliki dzieciom I-Komunijnym. Także w piątek między g. 12 a 13 przypada Godzina Łaski. Matka Boża obiecała, że kto w tym czasie może, niech modli sie w kościele, a Ona wylewa na świat morze łask. Szczególnie ważna jest modlitwa o nawrócenie grzeszników. Skorzystajmy z tej jedynej w roku okazji. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post i w piątek też nie będzie Rorat.
 6. Spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania, w najbliższy wtorek po Roratach, a klas VII w następny wtorek. 
 7. Spowiedź z udziałem Kapłanów z dekanatu będzie w naszym kościele w sobotę, 16 grudnia.  W kościele NSPJ w czwartek (21 grudnia), a w farze w piątek (22 grudnia). Dokładne godziny podam później. Bardzo proszę, żeby spowiedź zaplanować w tych terminach. W inne dni pod koniec Adwentu ja spowiadam w innych parafiach i spowiedzi w naszym kościele nie będzie.
 8. Odpowiadając na prośby wielu Parafian, po konsultacji z Parafialną Radą Duszpasterską informuję, że w tym roku nie będzie kolędy w tardycyjnej formie. Parafian będę zapraszał do kościoła na wieczorną mszę św. i wspólną modlitwę tak, jak to było w poprzednich latach. Te spotkania rozpoczniemy po Nowym Roku. 
 9. W czasie Adwentu Fundacja Małych Stópek zaprasza do akcji Paczuszka dla maluszka. Pod chórem stanęła choinka z bombkami informacyjnymi, które można zabierać, a w zamian przynosić dary pod choinkę, które trafią do DPS-u w Szarczu. Są tam kobiety i dziewczynki niepełnosprawne intelektualnie  w wieku od 10 do 70 lat. Największe potrzeby to żele do mycia, szampony, chusteczki nawilżane i środki czystości. Mogą być też słodycze. Dary składamy pod choinką do 17 grudnia.
 10. W domu parafialnym można nabyć bombki będące cegiełką na rozbudowę kościoła po 30 zł. Są też pobłogosławione opłatki i świece wigilijne. Duża świeca kosztuje w tym roku 20 zł, a mała 10. Ofiara za opłatki jest dobrowolna. W następną niedzielę będą też tradycyjnie pierniki, z których dochód przeznaczymy na rehabilitację Zosi Olechnowskiej. Cena paczki to 15 zł.
 11. Chrzest w grudniu będzie udzielany w sobotę 9 grudnia o g. 17.30 i w I Święto B. Narodzenia o 15.
 12. W marcu planowana jest w Grodzisku inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym przedsięwzięciu (jako aktorzy lub jako „pomoc techniczna”) proszone są    o kontakt z biurem parafialnym w farze lub z ks. Pawłem Cyzem C.Or. do dnia 10 grudnia. 

 

Numer konta rozbudowy kościoła: 

                                 78 1090 1434 0000 0001 4890 0954

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym prawem, wpłaty na to konto, jako darowiznę, można odliczyć od podatku.