Ogłoszenia parafialne 15.01.2023

  1. Koło Przyjaciół Pielgrzymów dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu kadzidła i kredy w Święto Trzech Króli. W naszej parafii zebrano 1837 zł 53 gr.
  2. Ministrantów i Faustynki zapraszam na spotkanie opłatkowe w następną niedzielę po Mszy Św. o g 15. Spotkanie Rodziny Różańcowej w kolejną niedzielę – 29 stycznia.
  3. Babciom i dziadkom, z okazji ich świąt, życzę bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa.
  4. Dzieci I-Komunijne będą miały poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w niedzielę 19 lutego podczas Mszy Św. o g. 11. Samo święto przypada w ferie, więc część dzieci będzie na wyjazdach i dlatego na prośbę niektórych rodziców, uroczystość przesuwamy na czas po przerwie w nauce.

 

  1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zakończyła się tegoroczna kolęda w tradycyjnej formie. Aby jednak nikogo nie pozbawiać kolędowego błogosławieństwa, zapraszam do kościoła. Nie ma już obostrzeń pandemicznych, dlatego możemy przybyć całą rodziną, by uprosić dla wszystkich dary Boże. Plan spotkań (rozpoczynamy Mszą św. o 18.30):

* poniedziałek 16 stycznia – OWP 15 – 27; ul. Mikołajczyka i Leśna i Winna.

* wtorek 17 stycznia – OWP 28 – 176, al. Magnoliowa, ul. Nowotomyska i Szubianki.

* środa 18 stycznia – Słocin – strona prawa i lewa.

* czwartek 19 stycznia – Słocin Pole, ul. Modrakowa, Pszenna i Lasówki oraz osoby z bloków 1 – 14 i inne, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym dniu.

Po Mszy św. odmówimy modlitwy błogosławieństwa i poświęcę wodę (przynosimy we własnych naczyniach). 

Na prośbę mieszkańców kończących później pracę, w tym tygodniu Msze Św. od poniedziałku do piątku będą jeszcze o g. 18.30. Po następnej niedzieli wrócimy do poprzedniej godziny (17.30).