Ogłoszenia parafialne 19.11.2023r.

  1. Intencje mszalne na cały przyszły rok i wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  2. Spotkanie młodzieży klas VII w ramach przygotowania do Bierzmowania we wtorek po mszy św. w kościele.
  3. Od następnej niedzieli będą do nabycia bombki choinkowe z logo nowej bryły kościoła. Będzie to cegiełka na budowę kościoła  w cenie 30 zł. Opłatki i świece wigilijne Caritas będą od I niedzieli Adwentu.
  4. Następna niedziela to Uroczystość Chsrystusa Króla. Po mszy św. o 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najśw. Serca Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego. 
  5. Rodzicom dzieci I-Komunijnych przypominam o dostarczeniu metryk chrztu (jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią) i szczególnie zgód z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie mieszka w naszej parafii. Zgodnie z ustaleniem na spotkaniu rodziców, niedostarczenie któregoś    z tych dokumentów do końca grudnia oznacza rezygnację z przystąpienia dziecka do I Komunii   w naszej parafii.

Ponieważ nadal co jakiś czas dochodzi do nieporozumień, dlatego kolejny raz wyjaśniam: Moją parafią jest parafia, na terenie której faktycznie mieszkam (zameldowanie nie ma znaczenia). Natomiast metryki chrztu, ślubu itd. można uzyskać tylko w parafii, gdzie chrzest, czy ślub miał miejsce – te dokumenty nie są nigdzie przekazywane. Obowiązuje zasada: Gdzie fakt – tam akt