Ogłoszenia parafialne 26.11.2023r.

  1. Bóg zapłać za składkę budowlaną – 8854 zł.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.

* w piątek objazd chorych w Grodzisku i Słocinie (ostatni przed Świętami) od g. 9. Spowiedź od g. 16. Po mszy św. nabożeństwo do NSPJ i zaraz potem nieustający różaniec. Faustyna Band tradycyjnie poprowadzi modlitwę od g. 20. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

* w sobotę różaniec wynagradzający o g. 17, a po mszy św. 15-minutowa medytacja. 

  1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W tym czasie, jak co roku, Fundacja Małych Stópek zaprasza do akcji Paczuszka dla maluszka. W kościele znajdzie się choinka z bombkami informacyjnymi, które można będzie zabierać, a w zamian przynosić dary pod choinkę. Największe potrzeby to chusteczki nawilżane i środki czystości. Mogą być też słodycze.
  2. Roraty odprawiać będziemy od przyszłego poniedziałku o godz. 17.30. Dzieci już dzisiaj proszę o przygotowanie lampionów.
  3. W domu parafialnym, po mszy św. można nabyć bombki choinkowe stanowiące cegiełkę na rozbudowę naszego kościoła w cenie 30 zł. Opłatki i świece wigilijne będą do nabycia od następnej niedzieli. Caritas przestrzega też przed oszustami i informuje, że nie prowadzi żadnych zbiórek po domach i w innych miejscach. Wszelkie informacje o prowadzonych przez Caritas akcjach można znaleźć na stronie internetowej tej organizacji. 
  4. W następną niedzielę będzie przy kościele możliwość oddania krwi. Krwiobus będzie stał w godzinach 8.30 – 14.00
  5. Z okazji minionego wspomnienia Św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej serdecznie dziękuję osobom, które dbają o piękno liturgii w naszym kościele właśnie pod względem muzycznym, a więc Panom Organistom – Tadeuszowi i Mateuszowi, Pani Kasi, zespołowi Faustyna Band i Faustynkom.
  6. Poświęcenie medalików dzieci I-Komunijnych będzie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, o g. 17.30.
  7. Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie na probostwie we wtorek po mszy św.
  8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Drzymały ze Słocina. Dobry Jezu…