Ogłoszenia parafialne 5.12.2021

  1. Dzisiaj przy naszym kościele możliwość oddania krwi. Ambulans będzie stał od g. 9 do 15. W tym czasie jest też możliwość wsparcia leczenia i rehabilitacji 11-letniej Zosi Olechnowskiej ze Słocina. Na ten cel będą też przeznaczone pieniądze ze sprzedaży pieników przygotowanych przez ministrantów i Faustynki. Można je kupić po 5 zł za małą i 10 zł za dużą paczkę. Serdecznie dziękuję osobom, które dostarczyły, ozdobiły i spakowały pierniki. 
  2. Dary dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek można zostawiać pod choinką. Bóg zapłać tym osobom, które już swoje dary dostarczyły.
  3. Pod chórem można też nabyć nasze parafialne kalendarze ścienne na przyszły rok. Cały dochód zasili konto rozbudowy kościoła. Są też pobłogosławione opłatki. Świec wigilijnych już niestety nie ma. 
  4. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W poniedziałek Msza św. w intencji zmarłych objętych wymieniankami rocznymi; Różaniec w ich intencji o g. 17.00
  5. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o g. 17.30, podczas której poświęcę medaliki dzieciom I-Komunijnym. Po Mszy św., tak jak we wszystkich parafiach w Polsce, ponowimy akt zawierzenia Św. Józefowi. W tym dniu kończy się ustanowiony przez papieża Franciszka Rok Św. Józefa. Składka w tym dniu przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce. Także w środę między g. 12 a 13 przypada Godzina Łaski. Matka Boża obiecała, że kto w tym czasie może, niech modli sie w kościele, a Ona wylewa na świat morze łask. Szczególnie ważna jest modlitwa o nawrócenie grzeszników. Skorzystajmy a tej jedynej w roku okazji. 
  6. Całonocna modlitwa różańcowa będie miała miejsce w naszym kościele w nocy z piątku na sobotę. Ideą nabożeństwa jest nieustający Różaniec odmawiany wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w intencji naszych Parafian, Ks. Proboszcza i wszystkich grodziskich Kapłanów i mieszkańców oraz jako wsparcie modlitewne rozbudowy naszego kościoła. Początek nabożeństwa będzie w piątek o godz. 19, a zakończenie w sobotę o godz. 7. Z tyłu kościoła wyłożone są listy. Bardzo proszę o wpisywanie się osób, które będą w danym czasie w kościele. Zadbajmy o to, by Pan Jezus nie był sam w naszej świątyni. 
  7. Chrzest będzie udzielany podczas Mszy św. w sobotę 11 grudnia o g. 17.30 i w I Święto Bożego Narodzenia – 25 grudnia, o g. 15.
  1. Spotkanie młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania, w środę po Roratach.