XV Niedziela Zwykła, 14.07.2019

1. W lipcu i sierpniu biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po Mszach św. wieczornych (do końca kolejki).
2. Dziękuję siostrze Marii Viktorii Rejmer ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która od 6 lat posługuje w Boliwii w mieście Oruro, położonym 3 700 m n.p.m. Po Mszy św. możemy wspomóc ofiarami pracę sióstr z ubogimi. Dziękuję również dzieciom, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św. za ich dar na ten cel.
3. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w duchowej pielgrzymce w naszej parafii. Dziś – różaniec o godz. 14.30.
4. We wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. – błogosławieństwo kierowców i pojazdów po Mszach św. na parkingu.
6. Dziękuję wszystkim dobroczyńcom za wkład w organizację „Wakacji z Bogiem”. Wraz z uczestnikami będziemy modlić się podczas wyjazdu za naszych dobrodziejów.
7. Planujemy jednodniową pielgrzymkę na Uroczystości rocznicy urodzin św. siostry Faustyny w Głogowcu i Świnicach Warckich – 25 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się procesją z relikwiami, która wyruszy z rodzinnego domu naszej patronki w Głogowcu do kościoła parafialnego w Świnicach Warckich, drogą, którą w dzieciństwie i młodości święta wielokrotnie przemierzała. W planie: udział w procesji i Mszy św. przy ołtarzu polowym oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapisy w zakrystii. Koszt: 45 zł. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych.
8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.