XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.08.2020

1. Rozpoczęcie roku szkolnego w kaplicy w Słocinie – 1 września o godz. 8.00. Dzieci z klas I-szych przynoszą tornistry. Rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z innych szkół w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Dzieci z klas I będą miały wtedy poświęcenie tornistrów. Młodzież zapraszam na Mszę św. 1 września o godz. 17.30 w intencji młodzieży oraz za ofiary II Wojny Światowej. Po tej Mszy św. w kościele będzie krótkie spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w tym roku.
2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na Mszę św. wieczorną w intencji księży, osób modlących się w Margaretkach, za dzieci i rodziców z Różańca Rodziców, za Róże Różańcowe z naszej parafii, szafarzy, ministrantów oraz o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. Spowiedź św. w I piątek od 15.30 do 17.30. W sobotę zapraszam na różaniec wynagradzający o godz. 17.00, a po Mszy św. do wysłuchania rozważania pierwszosobotniego. Obchód chorych na OWP – w piątek, w Słocinie – w sobotę za tydzień, 12 września w stałych godzinach.
3. Faustynki, nasza schola dziecięca, będą miały próbę w sobotę o godz. 10.00w salce na probostwie. Zapraszamy wszystkich chętnych.
4. Nawiedzenie naszej parafii przez Maryję w znaku Ikony Jasnogórskiej jest planowane na 9 i 10 października. Spotkanie organizacyjne dla osób pragnących się zaangażować czynnie w to wydarzenie będzie w piątek, 4 września o godz. 19.30 w salce przy biurze parafialnym.
5. Osoby zainteresowane 33-dniowymi rekolekcjami przygotowującymi do Aktu Zawierzenia się Matce Bożej zapraszam do nabycia materiałów w zakrystii. Informacja jest również na stronie internetowej naszej parafii.
6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne: w poniedziałekoraz od środy do piątku, bezpośrednio po Mszach św. i nabożeństwach. Starajmy się jednak załatwiać sprawy telefonicznie lub mail’owo.
7. Burmistrz naszego miasta informuje, że ze względów bezpieczeństwa, tegoroczna pielgrzymka do Lubinia nie odbędzie się w dotychczasowym wymiarze. Aby zachować tradycję, 5 września będzie można uczestniczyć w transmisji Mszy św. z Lubinia przez Facebook’a UM w Grodzisku Wlkp. Transmisja rozpocznie się o 9.45.
8. Zbiórka krwi będzie w naszej parafii w niedzielę, 6 września w godzinach: 9.00 – 15.00 w autobusie na parkingu.
9. Według dekretu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego z dnia 28 maja 2020 roku, przypominam, że czas Komunii wielkanocnej został przedłużony w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.