XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.09.2020

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Módlmy się w tym czasie za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
2. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w zbiórce krwi w ostatnią niedzielę. Krew oddały 44 osoby.
3. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę dla Kościoła na Wschodzie, również na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
4. Jutro Podwyższenie Krzyża Świętego. Przypominam, że do tego dnia został przedłużony czas Komunii św. wielkanocnej.
5. Osoby zainteresowane 33-dniowymi rekolekcjami przygotowującymi do Aktu Zawierzenia się Matce Bożej zapraszam na kolejne spotkania w poniedziałki: 14 i 21 września po Mszy św. w naszym kościele.
6. Zapisy dla dzieci, które idą do I komunii w przyszłym roku – w czwartek, 17 września od 19.00 do 20.00 w biurze parafialnym. Do zakrystii można przychodzić po karty zgłoszeniowe do wypełnienia.
7. Informacje dla kandydatów do bierzmowania są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Duszpasterstwo Młodzieży. Spotkanie dla klasy I ponadgimnazjalnej będzie dziś po Mszy św. o g. 11.00, dla klasy VIII i VII – informacje w gablocie ogłoszeń.
8. W piątek – święto św. Stanisława Kostki – módlmy się za młodzież oraz w int. ks. Arcybiskupa, który tego dnia obchodzi swoje imieniny.
9. Młodzież zapraszam na spotkanie dodatkowe w piątek, 18 września na godz. 19.15 do salki przy biurze parafialnym.
10. Nawiedzenie naszej parafii przez Maryję w znaku Ikony Jasnogórskiej jest planowane na 9 i 10 października. Rekolekcje przed tym wydarzeniem będziemy mieli od niedzieli, 4 października. Serdecznie zapraszam wszystkich do modlitwy o dobre owoce duchowe tych wydarzeń.
11. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: w poniedziałekoraz od środy do piątku, bezpośrednio po Mszach św. i nabożeństwach. Starajmy się jednak załatwiać sprawy telefonicznie lub mail’owo.
12. Za tydzień w niedzielę – zbiórka przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
13. Uroczystość I komunii św. (ostatnia grupa w tym roku) będzie w przyszłą niedzielę, 20 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców tych dzieci, będzie jutro w poniedziałek, 14 września o godz. 19.00 w kościele. Wspólne zdjęcie dla wszystkich dzieci, które w roku 2020 przyjęły I komunię św. będzie we wtorek, 15 września po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.05 przed kościołem.
14. Zapraszamy do Faustyna Band dziewczyny od szkoły średniej, które chcą śpiewać na Chwałę Bożą.
15. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.