ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ PARAFII W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ

Bracia i siostry – zaufajmy Panu Bogu i módlmy się o ustanie epidemii. Zachęcam wszystkich do gorliwej modlitwy, pokuty i postu.

Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy i adoracji.

Msze św. w naszej parafii będą według zwykłego schematu (z dodatkową Mszą św. w sobotę o godz. 19.30). W związku z decyzją abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, zostają odwołane wszystkie nabożeństwa (drogi krzyżowe i inne celebracje), a we Mszy św. może uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 50 osób. W niedzielę nie będzie więc Gorzkich Żali, a Msze św. zostaną odprawione o ustalonych godzinach w zamówionych intencjach. Zachęcam jednak, by pozostać w swoich domach i łączyć się duchowo z Ofiarą Chrystusa. Po każdej Mszy św. będziemy błagali Boga o zachowanie nas od epidemii przez śpiew Suplikacji „Święty Boże”.

Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w kościele, modlitwy Koronką
do Miłosierdzia Bożego codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. oraz do dobrego przygotowania i przeżycia sakramentu pokuty
i pojednania. Spowiedź w naszej parafii pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowe spowiedzi będą w Klasztorze – informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

Zawieszamy do odwołania – spotkania wszystkich grup duszpasterskich oraz katechezy parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (narzeczeni otrzymają konspekty do indywidualnej pracy w domu). Szczegółowe informacje są w dekretach ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

 

W naszym kościele nie ma wody święconej w kropielnicach.
Ksiądz i szafarze dezynfekują ręce przed wyjściem do ołtarza.

 

Proszę o zwrócenie uwagi na potrzeby zwłaszcza sąsiadów, osób
w starszym wieku i pomoc dla nich, o ile pozwalają na to warunki zdrowia.

 

„Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich wiernych o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. W oczekiwaniu na Wielkanoc traktujmy Wielki Post jako wyrzeczenie się działań, które mogą przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby”. (Abp S.Gądecki)